دکترشاعری ازمجتمع کشتی سازی صدرا بازدید کرد/ عکس

نماینده مردم شریف شهرستانهای بهشهر گلوگاه و نکا در مجلس شورای اسلامی روز گذشته با حضور در مجتمع صدرا ، از بخش های مختلف مجتمع کشتی سازی دریای خزر بازدید نمود .
به گزارش ایران فانی ، دکتر شاعری در ادامه ضمن ملاقات با کارکنان و پرسنل این مجتمع ،در جلسه با مدیران بخش های مختلف صدرا به بررسی مشکلات آنان پرداخت .
در این جلسه تنی چند از مدیران مجتمع کشتی سازی صدرا ضمن ارائه گزارش از روند فعالیت ها، به طرح مشکلات موجود در مجتمع پرداختند و خواستار پیگیری نماینده محترم مجلس از طریق مجاری قانونی شدند .


شایان ذکر است ،کارخانه کشتی سازی صدرا درياي خزر در ساحل درياي خزر در شهرستان نکا واقع شده است. اين کارخانه در زمينه ساخت کشتي، سازه ها و تاسيسات نفت و گاز دريايي با کارگاه هاي مجهز و به کارگيري نيروهاي متخصص و با تجربه فعاليت خود را در سال ۱۳۷۰ با ساخت سکوي حفاري “ايران خزر” شروع کرد.
اين مجتمع داراي ساحلي به طول ۱۰۰۰ متر با درياي خزر بوده و در حال حاضر طرح توسعه جهت احداث حوض خشک به ابعاد ۴۰×۲۵۰ متر در حال انجام مي باشد. سيستم بالابر موجود در مجتمع درياي خزر به ابعاد ۲۵×۱۳۰ متر و ظرفيت اسمي ۳۸۰۰ تن مي باشد. و ظرفيت بالابري ۳۲۴۰ تن مي باشد.
وسعت و راه هاي دسترسي: کارخانه با مساحتي بالغ بر ۵۰۹.۰۶۵ متر مربع، داراي يک ديوار ساحلي به طول بيش از ۱۰۰۰ متر با حداقل عمق آب ۵/۵ متر است. كارخانه از طريق جاده قابل دسترسي است و طرح اتصال آن به شبکه راه آهن سراسري در حال پيگيري مي باشد.

امكانات
سيستم بالابر كشتي (Synchrolift): يك واحد به ابعاد ۲۵ × ۱۳۰ متر و ظرفيت اسمي ۳۸۰۰ تن
دو واحد اسکله پهلوگيري تانکرها به طول ۱۲۰متر، آبخور ۵/۵ متر و DWT=5500 tons
يک واحد اسكله پهلوگيري شناور به طول ۱۰۰ متر و آبخور ۵/۵ متر
۸ انبار مواد نفتي با ظرفيت۶۵۰۰۰ متر مکعب و به وسعت بالغ بر حداقل ۴۰۰۰۰ متر مربع و سيستم لوله کشي جهت بارگيري و تخليه نفتکشمطالب مشابه