دکترمحمودیان از همایش بزرگ پیاده روی درسالروز ورود آزادگان درنکاخبر داد

شهرستان نکا میزبان همایش بزرگ پیاده روی به منابست گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی خواهد بود .
رئیس هیات ورزش های همگانی نکا در گفت و گو با ما در ارتباط با برگزاری همایش های خانوادگی پیاده روی و ورزش صبحگاهی گفت: در راستای توسعه فرهنگ ورزش ، نشاط اجتماعی و سلامتی همگانی در بین آحاد مختلف جامعه همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت های مختلف در طول سال برگزار می‌شود.
وی هدف از برگزاری این همایش را افزایش نشاط عمومی، تبیین ضرورت توجه بیشتر به ورزش همگانی ، نقش ورزش صبحگاهی در سلامتی، تشویق ‌مردم به تحرک و ورزش کردن جامعه بیان کرد.
وی افزود: ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان، تشویق به داشتن زندگی فعال و پویا، ارتقاء سلامت مردم، ترویج و توسعه ورزش همگانی و تامین سلامتی جسم و روح بالا بردن روحیه نشاط ، تعاون و همکاری از دیگر اهداف برگزاری همایش های پیاده روی است .
دکتر اسماعیل محمودیان رپیس ورزشهای همگانی نکا از بر گزاری همایش بزرگ پیاده روی خانواده گی با حضور شخصیت های استانی ُاستاندار محترم مازندران مسپءولان محلی ازساعت ۷صبح ازمیدان جانبازان ُمسیر خیابان را آهن ُبلوار آزادگان و پل آزادگان واقع در سی متری خبر داد .
وی گفت: در ادامه این مراسم پل آزادگان و بلوار آزادگان نیز افتتاح و به روی مرذم بازگشایی خواهد شد
مدیر موئلفه های اجتماعی سلامت دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ورزش در سلامتی زیستی انسان اهمیت زیادی دارد و اثرات مفید فعالیت های ورزشی در پیشگیری ، درمان و کنترل بسیاری از نارسایی های قلبی و عروقی و تنفسی است.
دکتر محمودیان افزود: سلامت جسمی با عوامل روانی و محیط اجتماعی در ارتباط است و استرس زمانی با هر شخصی در گیر می شود که فرد احساس کند بین قابلیت های فردی خود و آنچه در یک موقعیت ویژه لازم است توازن وجود ندارد.
وی اظهارکرد: ورزش کردن باعث می شود هر کس در مواجه با شرایط اضطراب زا خونسردی و آرامش بیشتری داشته باشد.
وی، به تاثیر ورزش و پرتحرکی بر فیزیولوژیک اشاره کرد و ادامه داد: ورزش تأثیرات فیزیولوژیکی بر بدن دارد که این تأثیرات باعث ایجاد آرامش می شود.
مسئول دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: تحرک جسمانی مناسب از ساده ترین ابزارهایی است که استرس را کنترل می کند و ورزش مداوم بدنی در صورتی که به درستی انجام شود و با بیماری شخص در تضاد نباشد در نگهداری سلامت جسم ، روان و پیشگیری بسیاری از بیماری ها، یکی از مهم ترین عوامل به شمار می رود.
وی با بیان اینکه مهمترین سرمایه هر فردی طول عمر مناسب بیان کرد: همگانی کردن ورزش یکی از ضرورت های مهم در ایجاد جامعه ای سالم و با نشاط است و مردم باید نگاه جدی به فعالیت های ورزشی در روز داشته باشند.
وی افزود: لازمه زندگی سالم، نشاط اجتماعی است و جامعه ای سالم و فعال است که بتواند شور و نشاط را با توسعه ورزش های همگانی در آن ایجاد کند.مطالب مشابه