زبان هنر تاثیرگذارترین زبان برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است

ایران فانیی -استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه زبان هنر بهترین زبان تاثیرگذار برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است، گفت: باید ما به سراغ هنرمندان برویم، چراکه برای مبارزه با اعتیاد لازم نیست آمار دهیم و سخنرانی کنیم، بلکه ساخت فیلم اثرگذارتر است.

به گزارش ایران فانیی به نقل از تسنیم، مجید خدابخش در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، با اشاره به انتظارات برنامه ششم توسعه برای کاهش ۲۵ درصدی آمار معتادان تا پایان سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: در زمینه کاهش عرضه مواد مخدر دستگاه‌های نیروی انتظامی، سپاه، اطلاعات، دادگستری و… بیشترین درگیری را با این موضوعات دارند که از این حوزه نگرانی نداریم. 

وی اقدامات لازم در جهت کاهش تقاضای مواد مخدر را مورد اشاره قرار داد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی و پیشگیرانه در کاهش تقاضا بسیار موثر است لذا باید از افراد فرهنگی متخصص و صاحب نظر استفاده کنیم چراکه فرهنگ، حوزه بسیار ظریف و مهم است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه زبان هنر بهترین زبان تاثیرگذار برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است، تصریح کرد: باید ما به سراغ هنرمندان برویم، چراکه برای مبارزه با اعتیاد لازم نیست آمار دهیم و سخنرانی کنیم، بلکه ساخت فیلم و کلیپ‌های یک دقیقه‌ای و حتی یک عکس بیشترین اثرگذاری را دارند.

وی اجرای کارهای فرهنگی و آموزشی و مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر را تاثیرگذارترین راه مبارزه با مواد مخدر دانست و خاطر نشان کرد: قبل از هر کاری باید ابتدا علت گرایش به مواد مخدر را شناسایی کنیم تا بتوانیم برای بهبود وضعیت موجود برنامه ریزی کنیم.

خدابخش با بیان اینکه اردوگاه نگهداری، درمان و اشتغال ماده ۱۶ برکات زیادی دارد که تنها یکی از آنها جمع آوری بیش از ۴۳۰ نفر معتاد خیابانی و درمان و نگهداری آنهاست افزود: در این مرکز اگر یک معتاد خیابانی به انسانِ با مهارت تبدیل شود اقدامی فوق العاده ارزشمند است و تلاش می‌کنیم راه سردار نصرتی را ادامه دهیم. 

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه اعتیاد بیماری علاج ناپذیر نیست، بلکه بیماری ای است که با روانشناسی و… درمان می‌شود خاطر نشان کرد: باید برای پیشگیری از اعتیاد، خانواده‌ها را به این موضوع حساس کرده و جوانان را آگاه کنیم.

مطالب مشابه